Vietnamský ostrov Phu Quoc: Exotické místo, které rozhodně stojí za návštěvu

Milujete asijskou exotiku a pohráváte si s myšlenkou na nezapomenutelnou dovolenou? Pokud namísto balení kufru bezradně bloudíte prste po mapě a hledáte ideální destinaci, máme pro vás tip. Slyšeli jste již o ostrově Phu Quoc ve Vietnamu? Jeho rozloha je 574 km² a ačkoliv byl donedávna poměrně neznámý, nyní je mezi turisty značně populární. Spadá do provincie Kien Ginang a centrem dění je přístavní město Zuong Dong. Pojďte se s námi v krátkosti podívat, co všechno můžete na Phu Quoc zažít!

Tropický deštný prales

Phu Quoc leží na jihu Vietnamu, podnebí je zde tropické. Tropický deštný prales je pro nás něco neprobádaného, co známe většinou jenom z obrázků a z televize. Zde ho můžete zažít na vlastní kůži a kochat se nádhernou, nespoutanou přírodou s typickými liánami, potůčky a vodopády. Ten pohled vás prostě dostane.

Čisté pláže

Jste zvyklí na přeplněné pláže v Chorvatsku? Pak nebudete na plážích Phu Quoc věřit vlastním očím. Jsou prázdné, užijete si na nich klid a ticho. Pyšní se také čistotou. A moře? To je nádherně křišťálové! Zkrátka pohlednicový ráj bez nedokonalostí.

Výborná kuchyně

Milovníci domorodých specialit budou v rauši. Zdejší kuchyně je výborná. K přípravě jídla se často používá proslulá vietnamská rybí omáčka Nuoc Mam. To, co dostanete na talíři v Phu Qhoc, nedostanete nikde jinde.

Praktické rady na cestu

Nejjednodušší je koupit si letenky z České republiky až na ostrov, kde se nachází mezinárodní letiště. Potom se přemisťujte taxi službou, sdílenou dodávkou nebo na zapůjčené motorce. Ještě před odletem si zařídíte Vietnam vízum, což není nic náročného, neboť o něj lze zažádat pohodlně přes internet. Zkontrolujte si platnost pasu: Musí platit nejméně 6 měsíců po příjezdu do Vietnamu. Máte nějaké otázky týkající se cesty do Vietnamu? Odpoví vám na ně zkušený odborník Tomáš Procházka Vietnamisa, který vystudoval na UK obor vietnamistika a nyní provozuje internetové stránky, prostřednictvím kterých pomáhá českým turistům při plánování cesty do Vietnamu. Část roku vždy tráví v Asii, a tak má přehled o aktuálním dění.

Publikováno: 09. 12. 2019

Kategorie: Svět a exotika

Autor: Barbora Malíková