Budete na dovolené sportovat? Nezapomeňte si sjednat správné pojištění

Pro většinu lidí je dovolená skvělou příležitostí ke sportování. Pokud se však chystáte na aktivně strávenou dovolenou do zahraničí, měli byste vědět, že v základním balíčku cestovního pojištění najdete pouze tzv. rekreační sporty. Ty rizikovější spadají do příplatkových kategorií. Sportování na dovolené může mít mnoho podob. Někdo si pod ním představí plážový volejbal či hodinu aerobiku jako součást animačního programu. Spousta českých turistů však vyhledává daleko rizikovější aktivity, jako je vysokohorská turistika, potápění, rafting apod.

Budete se potápět nebo sjíždět divokou vodu?

Upozorňujeme, že pojišťovny mají pojistné podmínky nastaveny individuálně. Proto si předem zjistěte, zda všechny aktivity, které mát v plánu provádět, spadají do aktivit vámi sjednaného pojištění. V případě potápění může být rozhodující hloubka ponoru: zatímco při potápění do 40m hloubky vám bude stačit připojištění adrenalinových sportů, hlubší ponory jsou již zahrnuty do pojištění extrémních sportů. Rafting a kanoistika patří do skupiny pojištění adrenalinových sportů na dovolené, ovšem nebezpečný canoing je součástí dražšího připojištění.

Rozhodnout může i nadmořská výška

Pojištění rizikových sportů v zahraničí se vám bude hodit také v případě vysokohorské turistiky. Opět si však musíte pohlídat několik zdánlivě nepodstatných detailů. Záleží především na nadmořské výšce, neboť práva ta rozhoduje o zařazení sportu do patřičné skupiny. Připojištění sportů rozhodně nepodceňujte a než se pustíte do konkrétní aktivity, zkontrolujte si, zda jste se na ni pojistili. Například tréninku juda v rámci animačního programu již spadá mezi bojové sporty a neobejde se bez připojištění. Jako rizikové pojišťovny považují i jakékoliv sportovní soutěže registrovaných sportovců, byť se může jednat o amatérský závod nadšenců.

Publikováno: 02. 10. 2018

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Barbora Malíková