Cestovatelské vrtochy letošní sezóny neberou konce

Letní dovolené skončily a cestovní kanceláře sčítají škody, které jim přinesl infekt jménem koronavirus. Ještě v půlce června nikdo nevěřil, že se za hranice letos podívá. První průkopníci cestování se nakonec osmělili a zamířili na Jadran. Chorvatské pláže se z počátku plnily jen pozvolna, nakonec ale „urvaly“ co se dalo. Kdo zaváhal, jednoznačně prohloupil. Po Chorvatsku se turisté nesměle vydali i do Řecka, Španělska i Itálie. Jejich počty sice ani náznakem nedosahovaly obvyklých čísel, pocit z jedinečnosti okamžiku byl pro přítomné ale o to silnější. Kdo chtěl, vyjel a nic mu v tom nebránilo. Stejné dilema, zda objednat dovolenou nebo zůstat doma za pecí, má v těchto dnech nespočet milovníků exotiky a zimních sportů. Právě teď nastává čas pro first minut, kdy se kupuje za největší slevy. Ochromí korona i zimní zájezdy?

Dobrá pojistka kryje záda

Bylo by to jako věštit z křišťálové koule. Cestovky veřejně ohlásily, že prodej druhé části sezóny odstartoval a lidé se cestovat nebojí. Za nejlepšího průvodce na cestě do zahraničí považují cestovní pojištění, které si turisté žádají s dovětkem cestovní pojištění na covid. Lidé chtějí být chránění a přípravu na dovolenou rozhodně nepodceňují. Pro jejich klid sdělujeme, že zvláštní připojištění tohoto druhu neexistuje. Dobrá pojišťovna pokrývá veškeré náklady za lékařské ošetření spojené s případným onemocněním COVID 19 v rámci cestovní pojistky.

Bonusy grátis

ERGO pojišťovna poskytne nad rámec pojistných podmínek rovněž případná pojistná plnění z léčebných výloh i v zemi nebo oblasti, kam správní orgán nedoporučil cestovat. Podmínkou je, že pojištěný dodržel místní pravidla určená pro vstup na území cizího státu, či konkrétní oblasti. Pojistné plnění se naopak nevztahuje na situace, kdy člověk uvízne v karanténě a sám nemocný není. Pak si vícenáklady na ubytování, stravu, přebukování letenek, ale i zdravotní testy hradí ze svého.

On-line forma smlouvy

Poněvadž mnoho lidí bude s rozhodnutím, zda vycestovat nebo ne čekat až do poslední chvíle, nabízí ERGO pojištění do zahraničí on-line. Stačí k tomu využít interaktivní formulář, který je k dispozici na webových stránkách. Dále je zde k dispozici transparentní veřejný příslib, níž pojišťovna klientům deklaruje aktuální podmínky.

Publikováno: 30. 09. 2020

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Barbora Malíková