Na kole do Poodří

Na kole můžeme vyrazit kamkoliv, někdo jezdí po okolí a objevuje krásy svého kraje, někdo jezdí jen na nákupy, do práce a podobně. Jestli najdete trochu volného času a chuť vyjet si na kole za nějakým cílem, pak můžete zvolit například Poodří, kde najdete hned několik zajímavých míst.

Můžeme vyjet

Jestliže chcete na kole poznávat krásy Poodří, pak můžete začít v Albrechtičkách, kde najdete krásný kostel s kryptou. Jestliže se chcete o tomto místě dozvědět více, pak můžete navštívit informační centrum, které je spojené s muzeem. Pokračovat budete přes Novou Horku do Bartošovic. V Bartošovicích můžete navštívit zdejší zámek, který je sice zajímavější zvenčí, ovšem můžete se projít i zámeckým parkem, ve kterém roste unikátní platan. Kromě zámku je zde také záchranná stanice pro zvířata, která většinou bývá cílem školních výletů, ale stejně tak je zajímavá i pro rodinné výlety. Jen kousek od Bartošovic se nachází Kunín, kde se nachází pohádkový zámek. Ten je nádherný nejen zvenčí, ale také uvnitř a určitě stojí za prohlídku. Z Kunína se můžete vypravit buďto do Bernartic a Jeseníku nad Odrou, kde na vás čeká především pěkná příroda anebo na druhou stranu do Nového Jičína, což je město s krásným náměstím a zámkem, které slouží spíše jako muzeum klobouků. Můžete si zde samozřejmě i odpočinout a občerstvit.

Nejen na kole

Samozřejmě, že cestu můžete libovolně upravit dle vašich možností a podle toho, jaké máte jízdní kolo, můžete také začít na jiném místě, například pokud byste se nemohli dostat do Albrechtiček, tak se nechte vlakem dovést do Studénky, která je vlakovým uzlem. Zde můžete navštívit muzeum vlaků a máte to do Albrechtiček opravdu kousek. Z Nového Jičína byste se také měli dostat do každého kousku republiky.

Pro koho je trasa určená?

Tato trasa je výborná na kolo. Samozřejmě, že náročnost trasy se odvíjí podle toho, jakou možnost jste zvolili. Nejméně náročná je jízda ze Studénky do Nového Jičína, přes Kunín. V případě, že vlastníte elektrokolo, pak to bude pohodový výlet a klidně si můžete přidat i něco navíc, třeba zachovalou zříceninu hradu Starý Jičín, která stojí za podívanou, ale čeká vás pořádný kopec.

Hledáte tip na výlet? Můžete si vyjet třeba do Poodří!

Publikováno: 19. 07. 2021

Kategorie: Česká republika

Autor: Barbora Malíková