Romantika na zámku: Nezapomenutelná letní dovolená ve dvou

Najít klidné místo pro vysněnou dovolenou ve dvou nabízející opravdový luxus a pohodlí, ale zároveň rodinnou až domáckou atmosféru, zvláště pokud navíc hledáte nezapomenutelný zážitek netradičního rázu, může být opravdu složité. Skvělou volbou je unikátní zámek Chateau Herálec z 12. století, který se vám může stát romantickým útočištěm splňujícím standardy pětihvězdičkového hotelu, ale zároveň si zachovávající vřelou a přátelskou atmosféru.

Pobyt na zámku je splněným snem pro mnohé z nás. Chateau Herálec navíc i přes své úctyhodné stáří nabízí odpovídající moderní zámecké pokoje, a to díky velmi vkusné a stylové rekonstrukci. Kladla si totiž za cíl dokonale zachovat původní styl stavby a zároveň využít nejmodernější technologie k dosažené pohodlí zámeckých hostů.

Dokonalá poloha v zelené srdci Česka

Obrovským bonusem tohoto boutique hotelu je navíc nepřeberné množství aktivit v okolí. Začít můžete třeba procházkou v přilehlém zámeckém parku anglického rázu, který byl založen v 18. století. V regionu navíc najdete v Česku unikátní koncentraci památek UNESCO, ale i malebně zvlněnou krajinu Vysočiny a Žďárských vrchů. Hluboké lesy plné skal tu střídají pečlivě opečovávaná políčka a kvetoucí louky.

Vydat se můžete třeba na prohlídku Santiniho poutního kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, kochat se náměstím v malebné Telči či do bazilika sv. Prokopa a přilehlé židovské čtvrt. Všechno jsou to místa, která hrdě figurují na seznamu UNESCO a nabízí skvělé kulisy pro romantické zážitky.

Balzám pro tělo i duši

Ubytování na zámku v luxusních pokojích ale není to jediné, na co se můžete těšit. Chateau Herálec nabízí nepřeberné množství zážitků vhodných pro páry. Zámecké Spa je velmi unikátní, protože jako první v Česku získalo licenci luxusní kosmetiky L’OCCITANE, která mu dokonce propůjčuje název. Mimo spoustu jiného si zde můžete užít i párové masáže v soukromí úžasných terapeutických místností.

Na večeři pak zamiřte do zámecké restaurace pyšnící se promyšleným gastronomickým konceptem. Prim zde hrají kvalitní, čerstvé, a hlavně regionální potraviny využité v menu čerpajícím z tradiční české kuchyně. Vydat se ale můžete i do vinného sklepa nebo si nechat připravit piknikový koš plný dobrot a zamířit s ním do zmíněného zámeckého parku na romantický podvečerní piknik.

Nezapomenutelné zámecké zážitky

V Chateau Herálec navíc souzní s myšlenkou, že právě zážitky jsou něco, co vám už nikdo nikdy nevezme, a proto pro hosty nachystali i spoustu jedinečný a oprávněně nezapomenutelných dobrodružství. Let balónem, jízda v zámecké kabrioletu či koupání v lomu. Tipy na romantické výlety a zážitky s vámi pečlivě probere stále dobře naladěný personál.

Publikováno: 07. 08. 2022

Kategorie: Česká republika

Autor: Barbora Malíková