Zima se hlásí o slovo. Kam na zimní výlet v Česku?

Dovolená na Kostarice byla opravdu zážitkem, poznávací zájezd do Norska vám zase otevřel oči, ale přesto byste místo zahraničních výletů preferovali v zimě ty tradiční české? Přece jenom Česká republika má co nabídnout, a to i v zimě, kdy je všude kolem mokrý sníh. Abyste však během svých volných chvil nepřemýšleli nad tím, kam se na zimní výlet vlastně vydat, přinášíme vám několik skvělých tipů.

Za barevným zázrakem Českého Švýcarska

Zimní krajina umí vyčarovat opravdu nádherné úkazy, nad kterými až rozum stojí. Stát vám bude rozhodne nad Brtnickými vodopády, které se považují za barevný zázrak Českého Švýcarska. Sice se budete muset nějakou chvilku brodit sněhovými závějemi, stejně tak budete muset jít dlouhou dobu sněhem, nakonec však nedaleko obce Brtníky přijdete k unikátním vodopádům, jež vám po nějakou dobu rozhodně uvíznou v paměti. Brtnické vodopády jsou ve skutečnosti jen barevnými kaskádami vytvořenými z ledu, které jinde a jindy rozhodně neuvidíte.

A když už budete v Českém Švýcarsku

České Švýcarsko má však více věcí, které vám mile rádo nabídne. Kupříkladu se můžete vydat do ledové jeskyně v národním parku, která se nachází nedaleko Kyjova v Křinickém údolí. Mluvíme o velkém skalním převisu, který je s podzemními prostorami a kde se každoročně v zimě vykouzlí opravdu fantastická podívaná. Této ledové jeskyni se také říká Jeskyně víl a i když člověk ví, že víly neexistují, zde v jejich existenci rozhodně věří.

Za ledopády do Pulčínských skal

Každoročně velmi navštěvované (a to v každém ročním období) jsou takzvané Pulčínské skály. Pokud jste u nich nikdy nebyli během zimy, měli byste to letos napravit. Jsou totiž působivě barevné, což se jen tak nevidí. Objevíte je konkrétně v Javorníkách. Mluvíme o krásném přírodním útvaru, který je zároveň takovou botanickou raritou. Za zbarvený led totiž může zdejší sněžná řasa.

Publikováno: 28. 12. 2022

Kategorie: Česká republika

Autor: Barbora Malíková