Tipy na cestu, když vyrážíte na road trip

Vyrážíte na road trip? Ať už míříte na road trip po České republice nebo po jiném státě, určitě máte auto po kontrole v servisu, také máte zkontrolovány veškeré dokumenty, které potřebujete, jako je řidičský průkaz nebo techničák, a samozřejmě máte sjednané i cestovní pojištění. Vaše vestavba na spaní do auta je připravená, už se těší na to, až do ní po náročné jízdě ulehnete. Nezbývá nám tedy v této fázi nic jiného, než vám popřát šťastnou cestu a dát několik tipů, které při svém výletu rozhodně oceníte.

Dělejte pravidelné zastávky

Zejména pokud jedete opravdu daleko, je dobré dělat pravidelné přestávky. Myslete nejen na spolujezdce, ale také na sebe jakožto na řidiče. Všichni po nějaké době potřebují tělo protáhnout, občerstvit se, případně řidiči se po přestávce mohou vyměnit.

V ideálním případě si přestávku udělejte mimo cestu, ideálně třeba na kraji lesa, ať se můžete občerstvit naprosto v klidu. Nebo je dobré udělat si přestávku někde u penzionu nebo na benzince, kde se můžete občerstvit, pokud s sebou žádné jídlo nemáte.

Stáhněte si oblíbenou muziku a podcasty

Aby vám cesta opravdu ubíhala, aby byla příjemná a nebyla naopak nijak otravná, stáhněte si oblíbenou muziku. V ideálním případě si stáhněte i podcasty od vašich oblíbených řečníků, které vás motivují nebo něčemu novému dokonce přiučí.

Nezapomeňte na mapy v mobilu

Většina lidí má navigaci v mobilním telefonu. Jen málokteré ale fungují i v off-line režimu. Proto to první, co udělejte, je, že si ještě před cestou stáhnete off-line mapy do mobilního telefonu, které vám pomůžou vybruslit ze zamotané cesty, i když jste zrovna v místě bez signálu.

Máte v autě malý koš na odpadky?

Pokud je cesta dlouhá, pravděpodobně se budete občerstvovat i v autě. Proto doporučujeme jednu věc, a sice mít v autě alespoň malý koš na odpadky. Tím může být malá krabička, sáček nebo cokoli jiného, do čeho budete odpadky házet a co po cestě jenom vyhodíte do nejbližší popelnice.

Publikováno: 29. 10. 2020

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Barbora Malíková