Levné cestovní pojištění máte z pohodlí domova sjednané za minutu

Srovnání cen u cestovního pojištění by mělo být pro každého prvním krokem a samozřejmostí. Každá pojišťovna využívá odlišných ceníků a porovnání vás nestojí nic, kromě pár minut navíc. Cestovní pojištění do zahraničí vás pak může vyjít velmi výhodně, radí pojišťovací expert Aleš Rothbarth. „Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh. Z toho hradíte veškeré náklady na ošetření, hospitalizaci, transport do nemocnice a v určitých případech i transport zpět do vlasti. Tady se nevyplatí příliš šetřit, neboť za relativně málo peněz si můžete sjednat cestovní pojistku s limity v řádu milionů korun. A to už je dostatečná částka, abyste mohli cestovat v klidu,“ vysvětluje Aleš Rothbarth, pojišťovací expert z online srovnávacího portálu Klik.cz. Druhým nejdůležitějším pojištěním je pojištění odpovědnosti. „To se vám bude hodit, pokud někomu způsobíte škodu, ať už na zdraví nebo na majetku. Typickým příkladem je srážka na sjezdovce, při které někoho zraníte, nebo poškození cizí lodi při vyjížďce na vodním skútru. Za několik desetikorun na týden si můžete pojistit škody v řádu až milionu korun,“ pokračuje Rothbarth z Klik.cz.

Pozor na výluky z pojištění

Při sjednávání cestovního pojištění dejte pozor na výluky z pojištění. Výluky najdete vždy v pojistných podmínkách, které jsou součástí pojistné smlouvy. Pojišťovna v těchto případech může krátit pojistné plnění nebo eventuálně nevyplatit nic. Ověřte si například, které sporty vaše pojištění kryje. Pokud absolvujete tzv. extrémní sporty, jako je surfování, vysokohorská turistika, horolezectví nebo bungee jumping, je nutné zpravidla tyto sporty připojistit. Z vyplacení pojistného plnění vás také vyloučí alkohol. Pojistné události způsobené pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek jsou ve výlukách pojištění obecně napříč nabídkami od různých pojišťoven.

Připojištění zpoždění letu

Pokud se chystáte na dovolenou s leteckou dopravou, vyplatí se kromě standardního cestovního pojištění uvažovat také o pojištění zpoždění letu, které se sjednává v rámci cestovního pojištění. Toto pojištění se hodí v případě, že se vaše letadlo zpozdí o více než určitý počet hodin (nejčastěji šest). Pojištění potom pokryje skutečné náklady na potřebné ubytování, občerstvení a hygienické potřeby, vždy však jen do výše stanovených limitů. Pojišťovně je nutné doložit potvrzení o zpoždění letu od letecké společnosti a samozřejmě také doklady za nakoupené věci, služby a potraviny.

Publikováno: 13. 06. 2022

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Barbora Malíková