Bez kytary v kempu ani ránu. Jak se na ni naučit hrát?

Vždycky jste si přáli, abyste zahráli publiku nějakou pěknou písničku a sklidili potlesk. Nemáte ale dostatek odvahy zapsat se do hudební školy nebo chodit na soukromé kondice, při kterých byste zažívali stres jako při středoškolských písemkách a zkouškách. Rychlokurz pro začátečníky, kytarové rytmy pro pokročilejší. Vybrat si lze cokoliv, zvláště pokud nepůjde o náročné studium plné testů, ale spíš interaktivní zábavu online, ke které se můžete znovu vrátit až tehdy, kdy si na ní vyhradíte čas.

Komplexní kurz od A do Z, který umí zaujmout

Naučit se hrát na kytaru nemusí být těžké, stačí jen mít dostatek trpělivosti, neboť bez ní se bohužel nedá smysluplně pracovat. Pokud ale budete postupovat krok po kroku a dělat každý den malé pokroky, můžete se dočkat velkého úspěchu. Soukromé lekce jsou relativně drahé, učebnice zase nepřinesou určitou zpětnou vazbu. Pokud si ale začnete svět kytar osvojovat skrze online lekce, k nimž bude neomezený přístup – a lze si je pustit kdykoliv během dne, odpadne stres i pocit, že něco zrovna teď „musíte“. A není právě tohle cílem, když se snažíte proniknout mezi kytarové velikány? Na učení se není nikdy pozdě, a to platí jak pro cizí řeči, tak i pro hudební nástroje, mezi nimiž je kytara nekorunovaným králem. Kytarová škola NaNastroj.cz nabídne interaktivní videa, díky kterým se nemusíte obávat skromných začátků. Kytara je relaxace, radost, zábava i zkoušení nových věcí, což je ideální kombinace i pro seniory. Předvést pak kytarové sólo vnoučatům a sklidit potlesk je skutečně příjemným zážitkem. Začněte s nejjednoduššími písničkami. Koukněte na spisnickou.cz, případně na portál Dětská kytara. Lidovka Já mám koně akordy a text je pro start úplně ideální!

Do kempu s kytarou aneb výlet za zážitky

Týden strávený někde u vody, to je ideální dovolená nejen pro patrioty. Ale co dělat po večerech? Jistě, v kempu hraje hudba, ideálně taková, kterou si mohou dočasní osadníci sami dirigovat. Vždycky se najde někdo, kdo má ve stanu nebo karavanu kytaru. Pak už jenom stačí, aby se dostavila nostalgická nálada a všichni budou rádi hrát a zpívat popěvky na různé melodie. Kdo umí hrát na hudební nástroj, jako by uměl další světovou řeč…

Publikováno: 11. 06. 2020 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Nevšední zážitky

Autor: Barbora Malíková