Evropa

Dovolená na překrásném španělském ostrově Mallorca

Sjednejte si cestovní pojištění a vyberte se za dobrodružstvím na okouzlující Mallorcu. Tady je pár tipů, co je dostupné a stojí za to to zkusit.

Relaxujte na nejlepších plážích ostrova

Nejkrásnější pláže na Mallorce jsou rozhodně následující:

Pláž Es Trenc – nejznámější pláž celého ostrova na jihu, která nabízí klidné moře a 3 km pokryté bílým pískem a písečnými dunami.

Pláž Cala Blava – opět nádherná pláž na jihu ostrova obklopena skalami a průzračným křišťálově čistým mořem.

Portal Vells – krásná pláž na jihozápadě, vytvořená pro dokonalý odpočinkový den u moře s vůní borovice.

Cala Varques – okouzlující zátoka se nachází na východě, jižně od Porto Cristo. Nebuďte ale překvapeni, pokud neuvidíte žádné označení, jak se k ní dostat. Cesta na tuto méně známou pláž je trochu drsná, ale rozhodně stojí za to! Požádejte o radu v hotelu nebo místních lidí.

Formentor Beach – na této nádherné pláži odpočívali svého času i Agatha Christie nebo Churchill. Po cestě, během níž si užijete opravdu velkolepé přírodní scenérie, vás čeká dlouhá úzká pláž lemovaná stromy s jedinečným výhledem na záliv.

Užívejte si moře plnými doušky

Mallorca je ideální prázdninová destinace pro každého, kdo má v oblibě vodní sporty. Je to díky perfektní kombinaci teplého podnebí, příznivého větru, příjemné teploty vody a obzvlášť velkého množství center vodních sportů a klubů, které najdete i v nejmenším středisku. Takže můžete vyzkoušet vše od potápění, motorových člunů a vodních atrakcí vhodných pro děti až po vodní lyžování, kite surfing, windsurfing a samozřejmě surfování.

Objevte skutečný ráj pro cykloturistiku

V jarních a podzimních měsících je Mallorca nejlepším místem pro vášnivé cyklisty. Najdete zde stovky kilometrů označené a bezpečné cyklotrasy a zapůjčení vysoce kvalitního kola v každém resortu.

Dopřejte si ten nejkrásnější pohled na Mallorcu

Na závěr doporučujeme zážitek, na který jen tak nezapomenete. Podívejte se na ostrov Mallorca přímo z oblohy. Stačí si vybrat, jestli chcete létat po celém ostrově, nebo chcete zůstat nad pohořím Tramuntana. Vychutnat si tenhle výhled můžete i při měsíčním svitě.