Rakousko – načerpejte sílu a energii jen kousek za našimi hranicemi

Sílu a energii v dnešní době postrádá mnoho z nás. Jistě není divu – každodenní shon, chaos a stres, působí negativně nejen na nás, ale i na ostatní členy rodiny. Zkuste o prázdninách takzvaně vypnout a načerpat sílu. Dovolená v Rakousku u jezera, a nejen tam, vás jistě nadchne. Nehledě na to, že můžete jet do destinace, která je jen malý kousek za hranicemi.

Traunsee – dechberoucí jezero

Dovolená v Rakousku s dětmi nemusí být nuda. I ti nejmenší si mohou užít zdejší krajinu a koupání. A to hned v prvním jezeru – takzvaném Traunsee, které potkáte přibližně po hodině cesty od hranic – trasa České Budějovice. Nejde pouze o oblast, kterou prosvištíte bez povšimnutí. Jedná se o místo, kde se můžete najíst a načerpat energii. Nabídnou se vám překrásné výhledy na jezero, kapličky na skále i vápencové kopce. Jezera Rakousko jsou jednoznačně nádherná a najdeme jich zde velké množství.

Vysoké a Nízké Taury

Taury jsou v Alpách největším národním parkem. Jejich rozloha je 1836 Km2 a leží hned vedle známé hory, kterou hojně navštěvují turisté – Großglockner 3798 metrů nad mořem. Ovšem to není vše. V parku najdeme zelené vonící lesy, čisté řeky s vodopády a dechberoucí vrcholy, které přímo vybízejí k alpské turistice. Věděli jste, že v Rakousku můžete nahlédnout i do pralesů? Ano, například Zirbenwald, Stubacher. Tyto přírodní místa si rozhodně nenechte ujít. Jednoduše řečeno, dovolená v Rakousku je přímo ideální pro aktivní lidi.

Vodopády

Mimo nádherně zelených lesů, kopců, vyhlídek a stezek, najdete zde i úchvatné vodopády. Například Krimmelské vodopády jsou ve výšce 380 metrů. Jedná se o vodopády, které jsou páté nejvyšší na světě. Mimo toho, kdo trpí astma či jinými dýchacími potížemi, bude pro něj mít pobyt u vodopádů příznivý vliv. Dovolená Rakousko – to jsou aktivně strávené chvíle s vašimi nejbližšími.

Publikováno: 13. 05. 2022

Kategorie: Evropa

Autor: Barbora Malíková