Jak zahnat podzimní splín – procházky, horký nápoj, bylinky a odpočinek

Deštivé pochmurné počasí a zkracování dnů může způsobovat výkyvy nálad, únavu, přecitlivělost a depresi. To však neznamená, že hned musíte běžet k odborníkovi, že je s vámi něco špatně. Existují i jiné cesty, jak podzimní únavu a skleslou náladu zvládnout.

Jeďte někam do tepla

Jednou z možností, jak utéci depresím je relaxace, odpočinek a procházky. Možná namítnete, že v dešti se vám moc procházet nechce. Na to máme řešení - kupte si last minute zájezd a vyrazte někam, kde je teplo a načerpejte energii.

Uvařte si čaj

Proti splínům pomáhá mnoho bylinek. Vhodná je meduňka, levandule, kozlík lékařský, mučenka a další. V prodejně s bylinkami jsou k sehnání už připravené směsi bylinek na určité neduhy, mezi něž patří právě i deprese.

Dejte si horkou čokoládu

Pokud dovolená v Chorvatsku, kde je podzim mnohem přívětivější než u nás nepřipadá v úvahu, zkuste mimo bylinkových čajů kouzlo horké čokolády. Tato sladká dobrota zvedá hladinu serotoninu a endorfinu. Čokoládový dýchánek, teplá deka, příjemná huba mohou být pro vás tím pravým.

Odpočívejte

Zvýšená únava, špatná nálada a celkový pokles energie pramení z nedostatku slunečního světla a toho, že se lidé často přepínají. Zajděte si na masáž, do solária, naložte se doma a do bylinkové koupele a naučte se odpočívat.

Hýbejte se

Nemusíte trhat světové rekordy ve zvedání těžké váhy, ale zaměstnat tělo je prostě balzám. A nejen pro tělo, ale i mysl. Během cvičení se vyplavují hormony štěstí – endorfiny. Není nic lepšího než si z práce skočit zacvičit. Pokud to počasí dovolí, dejte přednost procházkám v přírodě. Čerstvý vzduch a příroda dokáží divy.

Zdravá strava

Energie a nálada je ovlivněná také tím, co jíme. Jednoduše řečeno – špatné potraviny, špatné trávení, úbytek energie a špatná nálada. Dopřejte svému tělu dostatek ovoce, zeleniny a nutričně bohatých potravin.

Publikováno: 15. 11. 2018

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Barbora Malíková