Výlet do Jindřichova Hradce se neobejde bez těchto aktivit!

V Jindřichově Hradci se snad ani nedá nudit. Je plný zajímavých míst, která musíte osobně prozkoumat. Pokud vás hledáte ubytování v Jindřichově Hradci, nebo nevíte kam zajít na oběd či výlet, čtěte dál.

Zajímavosti o Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec najdeme na severovýchod od Českých Budějovic v Jihočeském kraji. Ve městě žije přes 20 tisíc obyvatel. Od 12. století se od Vítkovců oddělili páni z Hradce a město vlastnili až do roku 1604. Strategické umístění mezi Prahou a Vídní vytvořilo z Jindřichova Hradce významnou tržní osadu. Ve 14. století se významnost ještě výrazně znásobila, protože se posiloval vliv řemeslníků a obchodníků. V 16. století zde sídlil největší jihočeský pivovar. Ukončení činnosti proběhlo v roce 1967. Od roku 1831 zde na 4 roky pobýval Bedřich Smetana. Smetana zde utrpěl úraz, který vedl k pozdějšímu ohluchnutí.

Kde se ubytovat v Jindřichově Hradci

Hledáte levné ubytování v Jindřichově Hradci? Zvolte chatu nebo chalupu - obě varianty vám zajistí soukromí a nádherné tradiční prostředí. Do většiny chat můžete přijet i se psem nebo počítačem, jelikož je v chatách WiFi připojení. Ubytování v chalupě si užije rodina, parta kamarádů i zamilovaný pár. Chalupy mají kouzlo, které jinde nenajdete. Představte si ranní šálek kávy u okna s výhledem do zahrady. V létě si otevřete okno a v zimě zapalíte kamna nebo krb. Po pomalé snídani vyrazíte na výlet do místních lesů nebo prozkoumat město a jeho památky.

Kam zajít na jídlo

Ačkoliv v chatě a chalupě máte k dispozici kuchyň, občas neuškodí zaskočit na něco dobrého do místní restaurace. Kde mají to nejlepší jídlo? Rádi vám poradíme.

Restaurace Černej pták

V Černém ptákovi se můžete těšit převážně na masové pokrmy, které jsou místní specialitou. Na své si přijdou i milovníci bezmasých jídel, rizot, noků nebo zeleninových salátů. Po jídle nesmí chybět dezert v podobě palačinky s marmeládou a zmrzlinou nebo pochoutky od cukrářky Jany Horníčkové.

Udírna

Jak už název Udírna napovídá, pochutnáte si zde převážně na uzených dobrotách nebo poctivém masu z grilu. V nabídce najdete uzené ryby, žebírka, steaky, burgery nebo saláty. Podle chuti si můžete dát dobré pivo či sklenku vína. Doporučujeme si zamluvit stůl, bývá plno.

Tipy na výlety

Jindřichohradecký hrad a zámek

Oba objekty patří k největším památkovým komplexům v České republice. Projít si můžete 3 prohlídkové trasy, které se dělí podle stavebních etap. Nezapomeňte na Černou věž, z které je nádherný výhled po okolí. Prohlídkové trasy se dělí na:
  1. Adamovo stavení - celý rok jsou k nahlédnutí reprezentační prostory renesančního křídla
  2. Gotický palác - od května do září se otevřou nejstarší dobové prostory
  3. Apartmány 18. a 19. století - v červnu, červenci a srpnu na vás čekají nejmodernější prostory, které obývali poslední šlechtici (rodina Černínů)

Národní muzeum fotografie

Jedinečné muzeum vás provede rozmanitou výstavou historických českých i zahraničních fotek. Expozice se zaměřuje hlavně na české fotografy a jejich současnou práci. K prohlédnutí jsou i sbírky fotografických technik. Pro zájemce se pořádají kurzy, workshopy, přednášky, akce nebo komentované prohlídky. Nabídka aktivit je opravdu bohatá.

Publikováno: 24. 11. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Česká republika

Autor: Barbora Malíková