Kapverdské ostrovy: Jednoduše skvělá exotická dovolená

Uvažujete nad exotickou dovolenou? Kapverdské ostrovy se nacházejí v Atlantském oceánu západně od Senegalu, vzdušnou čarou na půli cesty mezi Portugalskem a Brazílií. Návštěvníkům nabízejí odpočinek v exotice, relax, který vyjadřuje nejlépe heslo samotných Kapverďanov \"No Stress\". Jedním z nejnavštěvovanějších z 15 vulkanických ostrovů je ostrov Sal, jehož název se odvíjí od bohaté historie těžby soli. Jižní pobřeží ostrova nabízí turistům výjimečné a čisté pláže s průzračnou vodou a vstupem do moře tak akorát pro děti i dospělé. I mnozí Slovenské turisté se mohli přesvědčili, že na nich nečíhá žádné nechtěné překvapení, do sytosti si mohou vychutnat slunce, čisté moře, klid a možná i kitesurfing. Adrenalinový sport je na ostrově Sal oblíbený, pláže jsou proslulé výbornými podmínkami na kitesurfing. Pokud nemáte vlastní výbavu, v centru letoviska Santa María se dá půjčit nejen několik druhů sportovního vybavení, ale i čtyřkolky, které patří mezi oblíbený zážitek aktivnějších rekreantů.

Krásy ostrova Sal

Na první pohled skromný ostrov rád odhalí přírodní bohatství. Útes Burracona je výjimečný tím, že do něj rozbouřené moře vytesalo přírodní bazén. Také zde lze obdivovat místní raritu, modrý diamant, který je ve skutečnosti jen světelným úkazem na dně hluboké jeskyně. Krásným a zajímavým místem je kráter vyhaslé sopky, kde se staletí těžila sůl. Dnes je z tohoto místa turistická destinace, protože ložiska a hustota vody konkurují známému Mrtvému moři. Na ostrově můžete poznávat i pravou Afriku. Černé obyvatelstvo, převážně ze západní Afriky, často nemá problém s cizími jazyky. Místní pohostinství a nabídka jídel potěší každého cestovatele, všude pohodka v duchu zmíněného \"No stress\"

Kapverdy přímo z Prahy i Bratislavy

Kapverdské ostrovy každoročně objevuje mnoho Čechů. Specializované cestovky si pro zájemce připravily lety na ostrov Sal  pohodlně přímo z Prahy. Zpřístupnily tak tuto exotickou destinaci přímým letem na 8, 11, 12 nebo až 15 denní zájezdy až do konce září. V letovisku Santa María si najde opravdu každý svou kategorii hotelu. Pokud Vám jeden ostrov nestačí, můžete se přepravit místními aerolinky na sousední ostrovy a nechat se unést jejich rozmanitostí. Kapverdy jsou bývalou portugalskou kolonií a také proto je běžné se na hotelích setkat se vzdělanými zaměstnanci s profesionál přístupem, kterým nedělají potíže cizí jazyky. Hlavním jazykem na ostrovech je sice kreolština, ovšem bez problémů se domluvíte is portugalštinou, angličtinou, případně němčinou. Zajímavé je, že ačkoliv jsou běžní Kapverďania prostí lidé, často vědí přesně, kde se nachází Česká republika.

Publikováno: 04. 08. 2016

Kategorie: Svět a exotika

Autor: Stephano Novotný

Tagy: kapverdské ostrovy | ostrov sal