Česká republika

Udělejte si výlet na Karlštejn a poznejte blízké okolí

Slíbili jste dětem, že je vezmete na výlet, ale došla vám inspirace? Nemusíte vymýšlet kolo a hledat netradiční místa – neméně zajímavá jsou i ta notoricky známá. Jestlipak jste již navštívili impozantní středověký hrad Karlštejn? V případě, že jste historický skvost ze 14. století doposud přehlíželi, napravte to!

Velkou výhodou Karlštejnu je jeho dopravní dostupnost – nachází se pouhých 25 km od centra Prahy. Patří k nejznámějším českým hradům a svou rozlehlostí a kaskádovitým charakterem budí uznání u českých i zahraničních turistů. Bezesporu jde o jednu z nejromantičtějších kulturních památek u nás. Navíc se zde často konají skvělé tématické akce. Sledovat je můžete na tomto webu.

Přestože na prohlídku Karlštejna každoročně zavítá kolem 200 tisíc turistů, nemusíte mít obavy z toho, že zde nebude k hnutí. Návštěvníci se vždy rovnoměrně rozprostřou po areálu a přilehlém okolí.

Nedílnou součástí hradu Karlštejn jsou dva muzea. V muzeu betlémů můžete obdivovat mistrně vyřezávané betlémy ze dřeva i méně tradičních materiálů (např. z cukru či chleba) a v muzeu voskových figurín zase významné osobnosti české historie.

Luxusní a zároveň romantické ubytování

Připravte se na to, ze prohlídkou hradu vaše dovolená v Českém krasu teprve začne. Rozhodně byste si měli najít hotel u Karlštejna a strávit zde alespoň prodloužený víkend. Dobrou volbou je například ubytování Karlštejn ve známém čtyřhvězdičkovém Romantickém Hotelu Mlýn Karlštejn.

Kombinace stylového prostředí, vynikajícího jídla a množství zajímavých aktivit v okolí hotelu Karlštejn se bude zamlouvat vám i vašim nejbližším. K hotelu patří venkovní ostrov s party stanem a možností grilování, relaxační centrum a domácí ZOO.