Cestovní kufry a jejich různorodý výběr

Výběr cestovního kufru vyžaduje několik parametrů, které udělají cestování pohodlnější a dostupnější. Kromě samotného materiálu, ceny, doplňků a velikosti je nutné zvážit také hmotnost a ergonomii provedení cestovního kufru. V nabídce současnosti je možné najít různé materiály, velikosti, styly, ale také kufry v různých cenových relacích.

Jak vybrat správný kufr do letadla

Výběr cestovního kufru zahrnuje několik důležitých bodů, je důležité myslet například na vlastní zdraví, a to jakým způsobem je možné s kufrem nakládat a jak je těžký. Bezpečnost vlastních věcí v kufru se odvíjí od možnosti, které kufr poskytuje, například možnost kufru s uzamčením, tvrdost a odolnost materiálu podobná materiálů ze kterého se vyrábí například lyžařské helmy nebo možnosti organizace přímo v kufru, které umožní jednodušší orientaci v tom kde má člověk důležité potřeby.

Zároveň je velkým rozdílem, jakým způsobem se chystá člověk cestovat, pro cestování autem, vlakem nebo autobusem je možné vybírat kufry z méně cenově náročných materiálů, naopak procestování letadlem je již důležité vybírat si silné a odolné kufry, jelikož nakládání s kufry není na letištích vždy zcela adekvátní a zejména u dlouhých a přestupových letů se může kufr dostat do nelehkých situací.

Materiál versus cena

Cestovní kufr může mít různé nové materiál, některé jsou například látkové, které jsou vhodné pro nenáročné cestovate nebo je možné je zvážit také z pohledu samotné hmotnosti, látkové kufry jsou výrazně lehčí oproti plastovým nebo kufrům z jiných tvrdších materiálů. Je zohlednit také odolnost materiálu a jeho případnou voděodolnost, zejména pokud člověk cestuje například během podzimních a zimních měsíců může být tento Aspekt velmi důležitý.

Cenově nejdražší kufry jsou vyráběny z tvrdých a bezpečných materiálu, které vydrží celé roky, a to také díky tomu, že využívají stejného typu materiálu, jaký se používá například pro helmy, které využívají lyžaři nebo snowboardisté. Tento materiál se neopotřebovává takovým způsobem jako tradiční plast a díky tomu je jeho životnost delší, zároveň se však tento aspekt podepisuje na ceně. Je tak možné najít cestovní kufr z tradičních látkových, plastových nebo ABS materiálů.

Bezpečnost, doplňky, prostor

Kufry je možné najít v nabídce podle jejich použití jako kabinové nebo velké zavazadlové kufry na odbavení. Pohodlnost jejich nošení a odolnost je důležitá, kufr by měl mít pevné úchyty, kterými je možné jej přenést do schodů nebo jinak méně přístupných prostorů, neméně odolná musí být také kolečka, zjednodušující váhu a přenositelnost pro vybraný cestovní kufr.

Kufrové doplňky znamenají rozdělení vnitřních prostor. Jaké má kufr kapsy, umožňuje rozdělení jednotlivých přihrádek, disponuje bezpečnostním zámkem nebo odolným kovovým zipem, který se nerozjede a nepoškodí například v nepříznivém počasí.

Unikátní výběr edicí a designů

Jednotlivé bezpečností a odolné parametry doplňují preference designu. Tvrdé kufry je možné najít ve velikostech od malého, přes střední až po velké kufry s objemem až 95 litrů a více, podle vybrané značky. Jeho provedení může být hladké, skořepinové nebo látkové. Samotná design je možné vybírat podle barvy, ale také provedení povrchu, ten může být aerodynamický, zcela hladký nebo disponovat ochrannými prvky, včetně reflexních prvků, které zvyšují bezpečnost během večerních hodin. Posledním bodem je poté barva nebo potisk, je možné najít minimalistické, pastelové nebo naopak extravagantní modely, včetně modelů inspirovaných populární kulturou. Nakonec je možné najít také designy ideální pro děti.

Závěrem

Cestovní kufr vyžaduje efektivní výběr podle vlastního stylu cestování. Je možné najít kufry z látkových materiálů, které jsou velmi lehké nebo odolné tvrdé kufry z pevných materiálů ideální na dlouhé cestování, které vydrží také přestupy. Během výběru je nutné zohlednit objem, váhu samotného kufru a pohodlnost jeho nošení, ale také výdrž a životnost koleček nebo možnost uzamčení.

sponzorovaný obsah

Publikováno: 07. 10. 2023 / Aktualizováno: 10. 10. 2023

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Barbora Malíková