Evropa

Dolní Rakousko – tip na výlet do přírody

Dolní Rakousko se stává stále oblíbenější destinací i díky tomu, že nabízí návštěvníkům z každého trošku. Nezáleží, zda preferujete výlet do přírody s rodinou a dětmi, vinařské ochutnávky, nebo máte rádi cykloturistiku, určitě vás zaujme něco z pestrého programu a atrakcí dolního Rakouska.

Dolní Rakousko na kolech

Více než 1200 km cyklostezek, 23 přírodních parků, krásné zámky, kláštery, zahrady a scenérie lákají do tohoto regionu stále více Slováků. Na oficiální stránce regionu je k dispozici dokonce i detailní cyklomapa všech tras a tak stačí počkat na pěkné počasí a vyrazit na výlet či dovolenou. Nádherně udržované a rozkvetlé zahrady, doplňují různé trhy, festivaly a kulturní akce.

Dolní Rakousko – Zajímavá místa a akce

Císařský Zámek – Schloss Hof

Obrovské a přepychové sídlo Habsburků. Za vstupné 12 eur si lze prohlédnout i reprezentační prostory a soukromé komnaty prince Evžena Savojského a císařovny Marie Terezie, krásnou barokní zahrada rozdělenou do sedmi teras či zámecké nádvoří.

Park Eisenwurzen

Oblast Dolního Rakouska zpestří 8. června v kopcích Mostviertel průvody plechových hudebních nástrojů – trumpetista na horách.

Hohe Wand – Túra s lamami

Chcete udělat radost dětem, oslavte den otců (9. června) spolu s nimi v přírodním parku Hohe Wand na procházce s krotkými lamami.

Kartouza Gaming

Jeden z nejbohatších a nejstarších klášterů ve střední Evropě byl vysvěcen Habsburky v 14. století. Kostel, barokní knihovna s freskami W. L. Reinera a sál s působivým štukovým stropem a gotický Sanktusník dělají z Kartuzy uměleckohistoricky klenot regionu.

Schwarzenbach – Přírodní park Landseer Berge

Během 21-23. června se odehraje v Dolním Rakousku tradiční festival Keltů. Bohatý program ozdobí výlet do minulosti i keltským trhem, jízdou na ponících, ukázkami starých řemesel a umění.