Kupujete karavan z bazaru? Tady je 5 tipů, na co si dát pozor

Bazar s karavany představuje ideální způsob, jak si splnit dětský sen a přitom nezanedbatelně ušetřit rodinný rozpočet. To vše za předpokladu, že při koupi ojetého „domečku“ na kolečkách zachováte maximální ostražitost a při výběru konkrétního obytného přívěsu dodržíte s vysokou opatrností několik základních pravidel.

1. Štěstí přeje připraveným

Když se vydáte do bazaru s karavany, měli byste už vědět, co od obytného přívěsu očekáváte. Stanovte si cenový rozpočet a uvědomte si, kolik lidí v něm bude nejčastěji přespávat. Nastudujte si také různá rozložení interiéru, ať víte, které nejlépe naplňuje vaše představy. Jen pro pořádek, ojeté karavany se nejčastěji prodávají v rozmezí od 50 do 500 tisíc korun v závislosti na stáří, stavu, vybavení a rozměrech.

2. Prověřte si bazar s karavany

Než vyrazíte „na lov“, věnujte pozornost konkrétnímu bazaru s karavany. Pročtěte si recenze a ideálně se vydejte do renomovaného bazaru. Ten poznáte tak, že disponuje širokou nabídkou ojetých obytných přívěsů, reference na jeho služby na internetu i od známých jsou pozitivní a ke koupi ojetého karavanu dostanete ideálně šestiměsíční záruku. Seriózní bazar s karavany vám umožní detailní prohlídku přívěsu a zdarma vám ochotně poradí, jaký model se pro vás nejvíce hodí.

3. Zkontrolujte hydroizolaci

Při prohlídce karavanu mějte nejen oči na stopkách, ale důvěřujte rovněž svému čuchu. Pokud ucítíte plíseň, příčina bude nejčastěji v záhybech pod střechou a na ocase přívěsu. Pokud do karavanu jakoukoliv cestou vniká voda, dejte ruce pryč. Vyhnete se tak budoucím problémům a nemalým investicím do oprav.

4. Na koupi přes internet zapomeňte

V žádném případě nekupujte „zajíce v pytli“. Internet má tu výhodu, že si můžete konkrétní model z pohodlí domova řádně prolustrovat a porovnat cenovku s podobnými inzeráty. Zaplacení kupní ceny však vždy musí předcházet fyzická prohlídka přívěsu.

5. Elementární je shoda fyzického stavu a dokumentace

Ještě než si s prodejcem definitivně „plácnete“, důkladně si prostudujte všechny dokumenty včetně kupní smlouvy, technického průkazu a dokumentů dokládajících dobu platnosti jednotlivých revizí. Objevíte-li nesrovnalosti mezi fyzickým stavem a tím, co „je na papíře“, raději zařaďte zpátečku a poohlédněte se jinde. Vyhnete se tak budoucím problémům. Udělali jsme vám v tom jasno? Tak se koukněte na aktuální nabídku bazarových karavanů u jednoho z top prodejců a vyberte si takový, který odpovídá vašim představám o pohodovém cestování!

Publikováno: 26. 08. 2019

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Barbora Malíková