4 skvělé tipy, jak ušetřit na dovolenou

Válčíte s financemi takzvaně „od výplaty k výplatě“ a obáváte se, že na vysněnou dovolenou nikdy nenašetříte? Podobně na tom je zhruba třetina republiky. Miliony Čechů neustále řeší, jak nastavit rozpočet tak, aby jim zbylo dostatek peněz na všechny výdaje. Chcete-li se z nepříjemného kolotoče dostat a úspěšně našetřit zajímavou částku, nepřestávejte číst.

1. Mějte nad svými financemi kontrolu

Jak vyjít od výplaty k výplatě, a navíc našetřit na dovolenou? Budete-li mít perfektní přehled o všech příjmech a výdajích, uděláte velký krok ke zlepšení své finanční situace. Sepište si především za co a kolik utrácíte. Možná vás překvapí, že váš rozpočet umožňuje utrácení za zbytečnosti, bez kterých byste se dost dobře obešli.

2. Podrobně si své výdaje naplánujte

Jakmile budete mít podrobný přehled, nic vám nebude bránit v tom, abyste si lépe naplánovali výdaje. Na dovolenou můžete ušetřit třeba tak, že omezíte stravování v restauracích a budete si více vařit doma. Anebo za nákup oblečení – slevíte se svých nároků na exkluzivitu značky a peníze vám zůstanou na účtu.

3. Pravidelně si odkládejte bokem

Za jeden měsíc možná velkou částku neušetříte, ale za rok by mohla být celková úspora velmi zajímavá. Podstatné je, abyste si odkládali stranou pravidelně. Budete mít železnou rezervu, kterou využijete i na případné nečekané výdaje. Vyhnete se tak zbytečnému půjčování a přeplácení se na úrocích.

4. Srovnávejte nabídky

Ať už jde dovolenou nebo jiné produkty, snažte se nepodlehnout impulsivnímu nákupu a vždy srovnejte co nejvíce podobných nabídek. Srovnání půjček, zájezdů, tarifů mobilních operátorů apod. vám může ušetřit spoustu peněz. Opatrní buďte zejména v případě půjček. Skvělým vodítkem je tento článek na téma „10 dobrých rad, než si půjčíte peníze“. Budete-li dodržovat všechna výše uvedená doporučení, jistě ušetříte na vysněnou dovolenou a nebudete si na ni muset půjčovat.

Publikováno: 10. 10. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Barbora Malíková

Tagy: jak ušetřit na dovolenou