Užijte si dovolenou v egyptském Karibiku

Egyptský Karibik

Rudé moře: Egyptský poklad

... je častým označením pro egyptské mořské destinace, a to z dobrého důvodu. Rudé moře se pyšní křišťálově čistou vodou, která odkrývá fascinující podmořský svět plný pestrobarevných korálů, ryb a dalších mořských živočichů. Právě tato krása a rozmanitost podmořského světa dělá z Egypta oblíbenou destinaci pro potápění a šnorchlování.

Oblast Rudého moře v Egyptě nabízí širokou škálu letovisek, z nichž každé má své vlastní kouzlo. Hurghada, Šarm aš-Šajch, Marsa Alam, to jsou jen některá z mnoha míst, která lákají turisty z celého světa. Každé z těchto letovisek má co nabídnout, od luxusních hotelů a rušného nočního života až po klidnější zákoutí ideální pro relaxaci.

Egyptský Karibik, jak se oblasti přezdívá, si své označení vysloužil právem. Azurová voda, bílé písečné pláže a celoročně slunečné počasí vytváří dokonalou kulisu pro nezapomenutelnou dovolenou. Ať už hledáte dobrodružství v podobě potápění mezi korálovými útesy, relaxaci na pláži s koktejlem v ruce, nebo chcete poznat fascinující historii a kulturu starověkého Egypta, Rudé moře a jeho okolí vás nezklame.

Hurghada: Centrum vodních sportů

Hurghada, perla na pobřeží Rudého moře, si vysloužila přezdívku "Egyptský Karibik" a není se čemu divit. Její azurové laguny, jemný bílý písek a celoroční sluneční svit evokují atmosféru exotického ráje. Ale Hurghada není jen o odpočinku na pláži. Pro milovníky vodních radovánek je to hotový ráj. Není divu, že se o Hurghadě často mluví jako o centru vodních sportů v Egyptě.

Potápění a šnorchlování patří k hlavním lákadlům Hurghady. Díky křišťálově čisté vodě a bohatému podmořskému životu je to ideální destinace pro objevování korálových útesů a pestrobarevných ryb. Pro začátečníky i zkušené potápěče je tu nepřeberné množství potápěčských lokalit, od mělkých lagun až po vraky lodí.

Pokud toužíte po adrenalinu, vyzkoušejte windsurfing nebo kitesurfing. Stálé větry a rozlehlé laguny vytvářejí ideální podmínky pro tyto sporty. Pro ty, kteří preferují klidnější tempo, je tu možnost projížďky na kajaku, paddleboardu nebo plachetnici. A pokud chcete zažít něco opravdu nezapomenutelného, vydejte se na výlet lodí za delfíny.

Hurghada zkrátka nabízí nepřeberné možnosti pro všechny, kteří milují vodní sporty. Ať už se chcete potápět, surfovat, nebo jen relaxovat na pláži, v Hurghadě si přijdete na své. Není divu, že se tato destinace stala tak oblíbenou mezi turisty z celého světa.

Sharm El Sheikh: Luxus a korály

Sharm El Sheikh si vysloužil přezdívku "Egyptský Karibik" a není těžké pochopit proč. Tyrkysově modré vody Rudého moře omývají pobřeží lemované luxusními resorty, které slibují nezapomenutelnou dovolenou. Ať už toužíte po lenošení na pláži, potápění v barevném světě korálových útesů, nebo po dobrodružství v Sinajské poušti, Sharm El Sheikh má co nabídnout.

Označení "Egyptský Karibik" se vžilo pro několik destinací na pobřeží Rudého moře, včetně Hurghady, Marsa Alam a právě Sharm El Sheikh. Každá z nich má své kouzlo, ale Sharm El Sheikh vyniká svou exkluzivitou a bohatou nabídkou služeb. Najdete tu luxusní hotelové komplexy s privátními plážemi, golfovými hřišti a wellness centry.

Hlavním lákadlem Sharm El Sheikh jsou ale bezpochyby korálové útesy. Rudé moře se pyšní neuvěřitelnou biodiverzitou a pestrobarevným podmořským světem. Stačí si nasadit masku a šnorchl a ocitnete se v ráji plném ryb, korálů a dalších mořských živočichů. Pro zkušenější potápěče jsou tu pak k dispozici desítky potápěčských lokalit, včetně slavného Národního parku Ras Mohammed.

Marsa Alam: Panenská krása

Marsa Alam, to je synonymum pro panenskou krásu Rudého moře. Zatímco Hurghada a Sharm El Sheikh už dávno podlehly ruchu masové turistiky, Marsa Alam si stále uchovává nádech exotiky a klidu. Není divu, že se tomuto místu přezdívá "egyptský Karibik".

Křišťálově čistá voda, která odhaluje fascinující podmořský svět plný korálových útesů a pestrobarevných ryb, láká potápěče a šnorchlaře z celého světa. Jen si to představte: plavete v azurové laguně, nad vámi září slunce a pod vámi se prohánějí hejna ryb. To je Marsa Alam v kostce.

Ale Marsa Alam, to není jen o potápění. Na milovníky historie tu čekají starověké památky, jako je chrám Setiho I. v Abydosu nebo chrám Kom Ombo zasvěcený bohům Sobekovi a Horovi. A pokud toužíte po dobrodružství, vydejte se na výlet do pouště, kde můžete obdivovat nekonečné písečné duny a potkat nomádské kmeny.

Marsa Alam je zkrátka ideální destinací pro ty, kteří hledají klid, krásu a autentický zážitek z Egypta.

Potápění a šnorchlování: Podmořský ráj

Egyptský Karibik, tak se často přezdívá oblasti Marsa Alam na jihu Egypta. A není se čemu divit! Najdete tu panenské korálové útesy, křišťálově čistou vodu a bohatý podmořský život. Právě proto je Marsa Alam, spolu s oblastmi jako je Hurghada, Sharm El Sheikh nebo Dahab, rájem pro potápěče a šnorchlaře.

Už jen pár metrů od břehu se vám otevře fascinující svět plný barev. Při šnorchlování můžete obdivovat pestrobarevné rybky, elegantní rejnoky, nebo dokonce mořské želvy. Pro ty, kteří touží po ještě větším dobrodružství, je tu potápění. Objevte tajemství vraků lodí, potápějte se s delfíny nebo si splňte sen a zaplavejte si s majestátními mořskými kravami dugongy v Abu Dabbab.

Ať už jste začátečník nebo zkušený potápěč, v Egyptě si přijdete na své. Existuje tu nepřeberné množství potápěčských center, které nabízejí kurzy pro všechny úrovně. Zkušení instruktoři vám pomohou s výběrem vhodného programu a postarají se o vaši bezpečnost.

Nezapomeňte si s sebou vzít podvodní fotoaparát, abyste si tyhle nezapomenutelné momenty mohli uchovat navždy. Krása podmořského světa egyptského Karibiku vás uchvátí a zaručeně si z dovolené odvezete nezapomenutelné zážitky.

Luxusní resorty: Komfort a zábava

Egyptský Karibik, tak se často přezdívá oblasti Marsa Alam, která se pyšní nádhernými plážemi s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Právě tady, na pobřeží Rudého moře, vyrostly luxusní resorty, které splňují i ty nejnáročnější požadavky na komfort a zábavu.

Představte si: probouzíte se v prostorném pokoji s výhledem na tyrkysové moře, vychutnáváte si bohatou snídani formou bufetu a pak se vydáváte lenošit k bazénu nebo na pláž. V resortu máte k dispozici vše, na co si jen vzpomenete: restaurace s nabídkou mezinárodní i lokální kuchyně, bary s osvěžujícími drinky, lázně s relaxačními procedurami, sportovní vyžití pro aktivní jedince i animační programy pro děti.

Luxusní resorty v Marsa Alam a dalších destinacích na pobřeží Rudého moře, jako je Hurghada nebo Sharm El Sheikh, jsou ideální volbou pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou bez starostí a v naprostém pohodlí.

Starověké památky: Kombinace poznání a relaxace

Egyptský Karibik, to není jenom označení pro nádherné mořské destinace, ale i brána do fascinující minulosti. Zatímco se budete slunit na plážích s bílým pískem a potápět v křišťálově čisté vodě Rudého moře, nezapomeňte, že jen kousek odtud se tyčí monumenty starověké civilizace. Pyramidy v Gíze, Sfinga, chrámy v Luxoru nebo Údolí králů, to vše jsou místa, která vás přenesou tisíce let zpět v čase. Představte si tu úžasnou kombinaci: ráno prozkoumáváte hrobky faraonů a odpoledne se už cákáte v moři a popíjíte koktejl. Poznávejte historii a zároveň si užívejte odpočinek, to je krása dovolené v Egyptě.

Ať už se rozhodnete pro Hurghadu, Sharm El Sheikh, Marsa Alam nebo jinou destinaci, všude budete mít na dosah ruky fascinující památky. Můžete se vydat na organizovaný výlet s průvodcem, nebo si pronajmout auto a objevovat krásy Egypta vlastním tempem. Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, jedno je jisté: dovolená v Egyptě bude nezapomenutelným zážitkem plným poznání, relaxace a dobrodružství.

Tipy pro cestovatele: Užitečné rady

Egyptský Karibik láká cestovatele svými bělostnými plážemi a tyrkysově modrou vodou. Abyste si dovolenou užili naplno, máme pro vás pár užitečných tipů. Při výběru destinace narazíte na názvy jako Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam nebo Dahab. Každá z nich nabízí něco jiného. Hurghada je rušnější, ideální pro milovníky vodních sportů a nočního života. Sharm El Sheikh je luxusnější, s krásnými korálovými útesy. Marsa Alam je klidnější, vhodná pro potápění a šnorchlování. Dahab je rájem pro windsurfing a potápění. Nezapomeňte na vhodné oblečení. Lehké a vzdušné oblečení je základ, ale i mikina nebo šátek se budou hodit na chladnější večery. Opalovací krém s vysokým faktorem je nezbytností, stejně jako pokrývka hlavy. Voda v moři je sice slaná, ale i tak doporučujeme pít balenou vodu. Egyptská kuchyně je velmi chutná a pestrá. Ochutnejte tradiční pokrmy jako koshari, falafel nebo kebab. Pamatujte, že se v Egyptě platí egyptskou librou. Výměnu peněz si můžete zařídit v bance nebo ve směnárně. Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, které vám v případě potřeby pokryje náklady na lékařskou péči. S respektem k místní kultuře a tradicím si dovolenou v Egyptě užijete naplno.