Dovolená v Čechách? Máme pro vás tip na zámecký hotel

Zámek Chateau Herálec nabízí luxus pětihvězdičkového boutique hotelu, unikátní designové ubytovaní a exkluzivní servis. Pokud hledáte romantické ubytování na zámku, najdete ho zde. Má vynikající polohu a přímý přístup po dálnici D1, nachází se v dostupném zázemí mezinárodních letišť v Praze, v Brně a ve Vídni a je tu také možnost přistávání helikoptérou v exteriérech zámku. Tento jedinečný boutique hotel se stal jak symbolem kvality a luxusu, tak i pohody a soukromí.

Oáza klidu, kulinářský zážitek a závan historie

Zámecký hotel Chateau Herálec se svými 19 prostornými pokoji představuje doslova zenovou oázu, kde můžete čas strávit v absolutním soukromí a v ničím nerušeném klidu. Specialitou zámku je unikátní sbírka značkových francouzských vín z oblasti Bordeaux, jedna z největších sbírek tohoto druhu v Čechách a delikátní zámecká gastronomie z čerstvých lokálních surovin bez chemických přísad a dochucovadel. Opravdový kulinářský zážitek si tak odnesete z překrásné zámecké restaurace umístěné v nejstarších prostorách zámku na místech bývalé středověké tvrze. V letním období můžete stolovat také na zámeckém nádvoří nebo přímo v anglickém parku pod korunami staletých stromů.

Relax v znamení zážitků a romantiky

Výjimečný relax zažijete v zámeckých Spa by L’OCCITANE, které jsou zárukou nezapomenutelného zážitku. Autentické ingredience výjimečné přírodní kosmetiky L´occitane ve spojení s tradičními technikami masáží vám přinesou hlubokou relaxaci. Útočištěm pro vaši duši a smysly budou i samotné interiéry masážních prostor inspirované unikátním prostředím provensálské oblasti Camarque, kde se vám budou odborně a s maximální péčí věnovat vyškolení fyzioterapeuti a maséři.

Odpočinku a péči o zdraví je věnované celé jižní křídlo zámku, kde je umístěn privátní plavecký bazén s komorním odpočinkovým prostorem. Objevíte zde i saunový svět a absolutní relax zažijete v silencáriu – dlouhém podloubí pod zámeckou oranžerií, kde se originálním způsobem propojuje interiér s parkem. Vířivá vana v soukromí zámecké věže vám poskytne diskrétní odpočinek. Pokud hledáte romantické ubytování na zámku, tyto služby budou pro vás ty pravé.

Pokud neobsedíte...

A těm, kteří raději relaxují aktivně, patří zámecké fitness s nejmodernějším vybavením.  Hosté jezdí na zámek především odpočívat, ale pro ty sportuchtivé zde mají i hezkou nabídku sportovních aktivit. Půjčují kola, elektrokola, nordic walking hůlky, už jen vyrazit do okolité vysočinské přírody. A úplně prima je sednout do zámeckého kabrioletu a s větrem ve vlasech se projet úzkými cestami lemovanými staletými stromy… Navíc, okolité cesty vás spolehlivě zavedou k různým blízkým památkám: k želivskému klášteru, k hradům a zámkům v Lipnici, v Ledči, v Telči, či na Zelenou horu.

Jeden z nej hotelů světa najdete i v Čechách

Luxusní hotel Chateau Herálec získal řadu významných ocenění. Nejenom, že se dostal do TOP 10 zámeckých hotelů světa, ale již tři roky po sobě stojí na stupni vítězů v projektu Amazing Places. National Geographic Traveller hotel opakovaně zařadil do výběru NEJ hotelů světa ve speciálním vydání Spa & Wellness Collection 2018 a Luxury Collection 2019 a rovněž předchozí 3 roky. Chateau Herálec se stal také vítězem ocenění Travellers Choice za rok 2019 hned ve 4 kategoriích a byl také zařazen největším cestovatelským portálem na světě TripAdvisor už druhým rokem do Síně slávy. Ve výročním vydáním Geo Saison byl hotel zařazen mezi 100 nejhezčích hotelů v Evropě 2019. Také zámecká restaurace Honoria byla zařazena do prestižního průvodce Prague Cuisine.

Publikováno: 05. 05. 2021

Kategorie: Česká republika

Autor: Barbora Malíková