Jak si správně vybrat hotel?

Ubytování na dovolené může celý zážitek umocnit, nebo naopak všechno pokazit. Rozhodněte se do které oblasti chcete jít a zda preferujete hotel, hostel, penzion, apartmán, kemp, nebo raději nocleh se snídaní (Bed & Breakfast). Pokud nechcete experimentovat s ubytováním u někoho na sedačce přes couchsurfing nebo nevěříte bydlení u někoho doma přes Airbnb, doporučujeme vyzkoušet rezervaci tradičnějšího ubytování. I když většina hotelů nabízí řadu výhod (24/7 recepce, anglicky mluvící personál, důvěryhodnost, možnost storna, akceptace karty, věrnostní program ...) je dobré vybrat si ten správný, abyste zbytečně nepřeplatili stravu, parkování, či nezvolili nevhodnou čtvrt.

Výběr ubytování

Jak si najít správný hotel? Každý má jiné preference, někdo si potrpí na luxusní koupelnu, jiný na nízkou cenu, nebe vzdálenost od letiště. Pokud hledáte hotel v Praze s bazénem, Nekuřácký klidu, WiFi internetem a snídaní v ceně, vypadá to na hodinové hledání a překlikávání množství stránek. Ve skutečnosti je to například přes Booking úplně jednoduché a všechno je možné rychle vyklikat a vybrat si tak z užšího seznamu výsledků.

Rezervace a storno

Ubytování je možné rezervovat přímo na stránce zařízení, přes Booking nebo na různých portálech jako pelikan.cz či hotels.com. Já používám nejraději booking, protože zařízení jsou tam ověřeno, je možné si přečíst množství recenzí a zejména při většině hotelů lze rezervovat termín s bezplatným stornem (obvykle až do 2-3 dny před plánovaným příjezdem). Právě na to si třeba dát pozor, když vidíte tentýž hotel za rozdílnou cenu.

Publikováno: 04. 06. 2017

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Stephano Novotný

Tagy: jak najít hotel | jak si vybrat hotel | kde hledat hotel