Jak vybrat nejlepší nafukovací člun

V létě trávíme spoustu času u vody, jak při rekreačních, tak sportovních aktivitách, ale třeba i při rybaření. Víte, jak si vybrat ten nejlepší nafukovací člun pro vaše potřeby? Věděli jste, že nafukovací čluny mají dlouhou historii a ještě před nástupem nových materiálů se najdou důkazy, že se dříve používali „nafukovací čluny“ vyrobené ze zvířecích kůží? Zajímavé, že? My naštěstí nemusíme zabít kance, abychom se mohli povozit po rybníku, ale máme opačný problém. V záplavě nejrůznějších výrobců a dodavatelů si prostě nemůžeme vybrat.

Jak si vybrat člun?

Záleží na tom, k jakým potřebám váš člun bude určen. Pro malé děti, které budete chtít povozit, vám bude stačit člun z hračkářství, Tesca, či Alliexpressu za pár korun. Děti si užijí legraci a vás to nezruinuje. Pokud se budete chtít vydat na řeku, či ze člunu v klídku rybařit, bude třeba sáhnout do kapsy a pořídit si kvalitní rybářský člun, či speciální outdoorový, anebo dokonce raft. Určitě nechcete sedět s prutem na ryby v růžovém nafukovacím člunu, který máte po své dcerce, že? Speciální outdoorové a rybářské čluny mají pevnější materiál, a tak se nemusíte bát, že byste jej protrhli o kamínky u břehu, navíc mívají více komor, to znamená, že se nepotopíte, když se vám v jedné komoře udělá dírka. Dražší nafukovací rybářské čluny jsou uzpůsobeny tak, že se k nim dá přidělat i motor a vy si tak můžete zajet zarybařit doprostřed rybníka, či jezera. V takovém případě nezapomínejte ani na základní bezpečnostní vybavení, jako je záchranný kruh, anebo nafukovací vesta. Ve velké hloubce byste mohli snadno zpanikařit a neštěstí je na světě.

Proč koupit speciální člun na rybaření?

Opravdu speciální rybářské čluny jsou uzpůsobeny k rybařině, a tak disponují spoustou vychytávek, od držáků na rybářské pruty, až po místečko, kde si můžete vychladit pivo. Najdete zde i prostor, kam si můžete v klidu vyskládat rybářské vybavení. Pořizovací cena je samozřejmě vyšší, ale pokud plánujete na ryby vyrážet na člunu častěji, investujte do kvalitního člunu, nebo si jej raději půjčte. Rybářský člun je věc, na které se nevyplatí šetřit.

Publikováno: 23. 08. 2021

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Barbora Malíková