Poznejte Beskydy tak, jak je neznáte

Moravskoslezský kraj toho nabízí mnoho. Ovšem hlavním důvodem, proč se právě do tohoto kraje sjíždí davy turistů, jsou především krásné Beskydy, které se ukrývají v tomto východním koutu země. Beskydy jsou chráněnou krajinnou oblastí, jejíž kouzlo obdivují turisté po celý dlouhý rok. Nemůžeme však říct, že se sem sjíždí jen čeští turisté. Je to lákadlo také pro zahraniční turisty, kteří mají plné itineráře. Pokud i vás Beskydy přitáhly, určitě přemýšlíte nad tím, co zde podniknout a co hlavního vidět. Abyste viděli především to hlavní, co je pro Beskydy typické, vymezte si minimálně týden, během kterého se ubytujete v luxusním penzionu v Beskydech, který nese název Penzion Jurášek.

Lysá hora

Co by to byla návštěva Moravskoslezských Beskyd, pokud byste se nevydali na Lysou horu? Lysá hora je nejvyšším vrcholem celých Moravskoslezských Beskyd, což je ten hlavní důvod, proč byste ji měli zdolat. Naštěstí na její vrchol vede několik tras, tudíž si můžete vybrat z náročnějších i méně náročných výstupů. Nejoblíbenější trasou je jednoznačně Bezručův výplaz, což je trasa pojmenována po známém českém básníkovi, který měl tuto trasu obzvlášť v lásce. Inspiroval se jí dokonce v mnoha jeho dílech.

Vodní nádrž Šance

Pokud jste milovníkem spíše vody, možná vás to bude táhnout právě k tomuto živlu. Naštěstí i vy si přijdete na své. v Beskydech totiž najdete vodní nádrž Šanci, která měla původně sloužit jako ochrana před povodněmi. Dnes má ale zcela jiný účel, slouží jako zásobárna pitné vody.

Pustevny

Další zastávkou by měly být zdejší Pustevny, které patří k atraktivním místům za každého počasí. Součástí vaší cesty po Pustevnách bude také seznámení se s nejstarší lanovkou v Evropě. Také neminete ani dřevěné stavby, které jsou postavené v lidovém slohu významným slovenským architektem Jurkovičem.

Publikováno: 25. 03. 2020

Kategorie: Česká republika

Autor: Barbora Malíková