Malebné okolí Berounky, ze kterého se tyčí hrad Karlštejn. Co při návštěvě nevynechat?

Řeka Berounka se vine jako stříbřitá nit krajinou, ve které si jeden z našich nejslavnějších panovníků nechal vystavět rozlehlý hrad. Co při návštěvě Karlštejna a jeho okolí rozhodně nesmíte vynechat?

Jedinečná krása řeky

Berounka a skály, které ji lemují, patří k oblíbeným turistickým cílům, které v okolí Karlštejna naleznete. Kdo by si nepřál klidnou procházku v přírodě. Možná ale spíše uvítáte aktivní odpočinek v podobě projížďky na kole nebo na bruslích, kdy budete mít možnost si krásu řeky vychutnat v mnoha zatáčkách a zákoutích. Skály nad řekou vybízejí k jejich objevení. Včas si zajistěte ubytování, například penzion Karlštejn má skvělou pozici pro další výlety.

Na hradě budete žasnout nad jeho dokonalostí

Těžko si můžeme představit návštěvu Karlštejna, aniž bychom vynechali jeden z nejimpozantnějších hradů v naší zemi. Zde se postava Karla IV. nesmazatelně zapsala do historických pramenů. Samozřejmě si návštěvou hradu můžete připomenout i místa z oblíbeného filmového muzikálu, kde hraje hrad jednu z hlavních rolí.

Muzeum nabídne zážitky, které jinde neuvidíte

Až se dobře vyspíte v ubytování Karlštejn, je na čase se vydat za nečekanými zážitky. Kde jinde byste potkali významné osobnosti naší historie tváří v tvář než v originálním muzeu voskových figurín. V něm se rozhodně nudit nebudete, protože kromě slavných postav z historie v něm naleznete také postavy ze současnosti. Navíc si vychutnáte zcela jedinečný zážitek, kdy se vydáte do historie za pomocí kaleidoskopického kina. V Karlštejně se nachází také mini zoologická zahrada, kde si můžete udělat příjemnou zastávku před cestou domů. Děti i dospělí se v ní setkají s celou řadou exotických zvířat. Karlštejn nabízí skutečně pestrou škálu aktivit. Kdy se sem vydáte vy?

Publikováno: 21. 10. 2020

Kategorie: Česká republika

Autor: Barbora Malíková