Odpovědi na nejčastější otázky o cestovním pojištění

Chystáte se na dovolenou, ale trápí vás některé otázky související s cestovním pojištěním? Přestože by veškeré odpovědi měly obsahovat VPP pro pojištění do zahraničí, dali jsme pro vás dohromady informace, na které se turisté ptají nejčastěji.

K čemu vám je tzv. modrá kartička?

Karta evropského pojištění neboli kartička pojištěnce garantuje proplacení nákladů za léčbu ve státech EU, ovšem pouze ve státních zařízeních a stejných podmínek jako pro občany dané země. Sjednáte-li si cestovní pojištění on-line i na cesty po Evropě, budete mít jistotu, že za vás pojišťovna uhradí vše až do výše limitů.

Proplácí pojišťovna náklady i za zranění pod vlivem alkoholu?

Pokud se zraníte pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky, hrozí riziko, že pojišťovna plnění zkrátí či dokonce zcela zamítne. Raději se proto alkoholu zdržte, ušetříte si spoustu nepříjemných starostí.

Na dovolené někoho nechtěně zraníte, můžete na to pojistit?

Může se stát cokoliv – třeba to, že srazíte někoho na kole nebo zaviníte dopravní nehodu. Jak se k tomu postaví pojišťovna? Sjednáte-li si pojištění odpovědnosti za škodu, získáte proti takovým událostem ochranu. Pojišťovna za vás vše uhradí, a navíc se postará i o administrační záležitosti.

A když někdo nechtěně zraní vás?

Samozřejmě může nastat zcela opačná situace. Zraní-li však někdo vás, veškeré náklady za léčbu uhradí pojišťovna, která poté peníze vymůže po viníkovi. Tím už se ale zabývat nemusíte.

Co když vás na dovolené rozbolí zuby?

Cestovní pojištění kryje také náklady za ošetření u zubního lékaře, a to do výše stanovené ve smluvních podmínkách. Pro jistotu se ovšem do zahraničí vydejte jen v případě, že máte zuby v pořádku. Pojistka obvykle zahrnuje pouze základní ošetření a nikoliv nadstandardní zákroky. Tip na závěr: A kde vás pojistí kvalitně a přitom za dobrou cenu? Vyzkoušejte cestovní pojištění od ERGO!

Publikováno: 31. 07. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Barbora Malíková

Tagy: otázky cestovní pojištění | vpp cestovní pojištění