Zámecké wellness procedury: Starobylé metody pro moderní dobu

Wellness se dnes nabízí prakticky v každém druhém hotelu, mnohá z nich mají ale velmi nízkou kvalitu a pocity, které si z nich odnesete, budou dost možná velmi rozpačité. Než se proto příště rozhodnete zase odpočívat v bazénu, sauně nebo při masáži, dobře si vyberte, kde to uskutečníte. Toužíte-li po wellness pobytu se zaručenou kvalitou a opravdovým příběhem, zkuste pobyt na zámku Chateau Herálec.

Co je vlastně na tomhle místě tak výjimečné? Zdaleka nejzajímavější je celý příběh, kterým je místo opředeno. Nejedná se o žádné obyčejné moderní wellness, ale místo vybudované v historických prostorách, a navíc s důrazem na tradici a dávné metody. Však taky na lazebnický svět dávno minulý odkazuje třeba tradiční zámecké herbárium, kde suší a zpracovávají bylinky pocházející ze starého zámeckého parku. Právě bylinky dle vaší volby vás pak na soukromých procedurách mohou doprovázet.

Jedinečný v Evropě i ve světě

Chateau Herálec patří ke světové špičce mezi zámeckými hotely a jako první v České republice získal licenci na provozování Spa L’OCCITANE. Co to znamená? Tahle luxusní francouzská kosmetika propůjčuje své jméno jen těm nejlepším z nejlepších a kvalita oceněného spa se musí rovnat kvalitě spa v domovské hotelu v Provence. A to už o něčem vypovídá, že ano?

Někoho možná přesvědčí fakt, že příběh tohoto místa sahá téměř osm set let hluboko do historie, nebo fakt, že na interiérech luxusních zámeckých pokojů se podíleli krom skvělých designérů také divadelní scénografové.

Snové wellness

Někdo si rád v tichosti zaplave v bazénu pod klenbami z 12. století, které se kdysi dávno klenuly nad hřbety panských koní v zámecké maštali, jiný se vydá do některé z mnoha saun či vířivky ve věži. Všichni pak milují klid v silenciáriu orientovaném do starého zámeckého anglického parku, takže při odpočinku mohou hosté obdivovat zeleň a pozorovat rozverné veverky. Navíc je připravena pestrá nabídka soukromých procedur v nádherných prostorách.

Pobyt se vším všudy

Ideální je si pobyt na zámku protáhnout a krom wellness si dopřát také přiměřený a zdravý pohyb na čerstvém vzduchu v zámeckém parku či na některé z nádherných turistických tras napříč zelenou a životem kypící Vysočinou. Milý a přátelský hotelový personál požádejte o radu a tipy na nejhezčí výlety.

Perfektním doplňkem pobytu je zámecká restaurace zaměřená na lokální suroviny. Mistři kuchaři zde vytváří nápadité a moderní varianty tradiční české kuchyně. 

Publikováno: 01. 03. 2024

Kategorie: Česká republika

Autor: Adéla Špálová