Last minute Chorvatsko: Vyberte si správnou destinaci

Pořídit si levně dovolenou v Chorvatsku je asi sen mnohých z nás. Chorvatsko je země, která staví svůj byznys na cestovním ruchu a ještě stále nabízí možnost pobytu velmi lacině. Slunce zde svítí, počasí je stálé, moře průzračné a lidé pohostinní. Cest, jak si zlevnit levnou dovolenou, je hned několik, i když se nedají všechny kombinovat. Obvykle je nejdražší věcí na dovolené ubytování, doprava a strava. V Chorvatsku nelze spát volně v přírodě, zejména na pobřeží to nepřipadá v úvahu, pod neustálým strachem, že vás někdo chytne. Pobřeží je většinou už zabydlené, kamenité a porostlé pichlavými keři. Lepší podmínky pro bivakování a volné spaní jsou ve vnitrozemí, což je vhodné pro cyklisty i dálkové turisty. Kemp se stanem na pobřeží Istrie pro dvě osoby stojí asi 180 až 200 HRK, což je v přepočtu asi 750 Kč za noc, jsou ale i dražší kempy. Tam je pak základní výbava, kuchyňka či sprchy. Velmi dobrou volbou je i vybírat last minute.

Chorvatsko levně

Dražší dovolenou, ale stále levnou, můžeme pořídit pomocí zájezdů last minute Chorvatsko. Zde se nabízí široká paleta nádherných míst na oblíbených ostrovech Krk, Pag, Brač, Murter a Hvar, ale také na pevnině na Istrii, Makarské riviéře a dalších krásných místech. V těchto destinacích se ubytování nabízí většinou v soukromých apartmánech, takže máte zajištěnou velmi příjemnou dovolenou blízko u moře. Zlevnění nabízí i ubytování v chatkách. Další možností je včasný nákup a výběr z nabídky last minute, se slevami. Cestování do Chorvatska od nás není daleko a z určitých míst na nejbližší chorvatské pláže je to asi kolem 600 km, autem tedy pár hodin. Cesta vás i s návratem vyjde asi na 3 000 Kč, ale to záleží i na spotřebě a druhu auta. Jedete-li ve čtyřech lidech, jde opravdu hned po autostopu o nejlevnější dopravu. Důležité je využívání dálnic, zejména přes Slovinsko. Zkrátit a zlevnit si cestu můžete o dálniční poplatek přejezdem z Klagenfurtu rovnou do Ljubljany a pokračovat přes Ribnici.

Strava v Chorvatsku

Ušetřit lze na jídle, a to si ani nemusíme jídlo vozit z Čech. V chorvatských supermarketech je to podobně jako u nás, dá se nakupovat lacino a využít slevových akcí. Podobné je to v Chorvatsku i v síti dalších obchodů, v těch malých je to o něco dražší a podobné je to i na trhu. Tady si dejte pozor na smlouvání. Jídlo v restauracích je samozřejmě o mnoho dražší, než bychom si ho zvládli sami uvařit, ale ne vždy jsou k tomu vhodné podmínky. Přesto jsou ceny srovnatelné, dají se u břehů koupit i tácky s rybami a mořskými plody pro více osob a vybrat si typ restaurací. Ceny má Chorvatsko ale přijatelné a určitě si užijete pěknou dovolenou, aniž byste utratili všechny úspory.

Publikováno: 10. 01. 2018

Kategorie: Levná dovolená

Autor: Barbora Malíková

Tagy: chorvatsko last minute