Lyžování v Orlických horách

Dnešní doba cestování příliš nepřeje, a tak spousta lyžařů, kteří nechtějí oželet každoroční zimní dovolenou, hledá tuzemskou variantu zahraničních hor. Dá se očekávat, že největší tlačenice bude v Krkonoších, kde lidé očekávají největší sněhovou nadílku, a kde se nacházejí největší česká lyžařská centra. My se ale tentokrát zaměříme na Orlické hory. Ty mají pro návštěvníky velké množství lyžařských středisek, která nabídnou návštěvníkům kvalitní lyžování se skvělým servisem. Než se rozhodnete vyrazit do Orlických hor užít si zaslouženou dovolenou, informujte se předem o stavu sněhové pokrývky. Vhodné je vzít v úvahu také předpověď počasí v oblasti Orlických hor, která vás může zachránit před dny strávenými pouze v penzionu místo na svahu či v běžecké stopě.

Kam tedy v Orlických horách vyrazit za lyžováním

Pokud předpověď vypadá přívětivě a nejsou jen holé svahy, navštivte horské středisko Deštné. Podíváte se přímo do centra Orlických hor, kde najdete vše potřebné ke skvělé zimní dovolené. Tratí je zde hned několik, a to v různých obtížnostech, takže si každý lyžař vybere podle vlastní výkonnosti.

Chcete-li zažít opravdovou horskou atmosféru, vydejte se do Říček v Orlických horách. Je to totiž nejvýše položené lyžařské středisko Orlických hor. Najdete zde proměnlivé a pestré sjezdovky všech obtížností obsluhované komfortní čtyřsedačkou, dále také moderní zázemí s restauracemi a veškerým servisem.

Nejluxusnější sedačkovou lanovku v Orlických horách nabízí lyžařské středisko Buková hora. Zde najde každý lyžař vše, co potřebuje. Rozmanité sjezdovky doplňují cvičné louky a snowpark pro nejmenší děti, pro které ve středisku funguje také školka. Rodiče si tak mohou užít ničím nerušené lyžování a o jejich děti se zatím postarají zkušené tety ve speciální herně. Čenkovická strana Bukové hory je o poznání klidnější, takže pokud si nepotrpíte na rušný provoz, Čenkovice vám nabídnou příjemnou a klidnou zimní rodinnou dovolenou.

Publikováno: 17. 12. 2020

Kategorie: Česká republika

Autor: Barbora Malíková