Za termály na Slovensko. Jaké je oblíbené termální koupaliště?

Pro nás je možná nejznámější oblast Bešeňové a Liptosvkého Mikuláše, ale místo, které patří také mezi hodně vyhledávané, je oblast Velký Meder. Jedná se o oblast na jižním Slovensku, které je obýváno velkou mírou obyvateli maďarské národnosti. Oblast je však známá především svými termálními prameny a známými „Termály Thermal Corvinus Veľký Meder“, které hosty zaujmou nejen svou geotermální vodou, ale i mnoha adrenalinovými atrakcemi, jež zabaví nejen nejmenší ratolesti. V těchto termálech si však každý návštěvník přijde na své. Během hlavní letní sezony je otevřeno dokonce deset bazénů, mimo hlavní sezonu pak osm bazénů. Termální koupaliště Velký Meder je zbudováno v lesoparku, tudíž se za každého počasí a v každé části roku můžete kochat uklidňující, tichou okolní zelení.

Geotermální voda má blahodárné účinky

Každé termální koupaliště se pyšní svými prameny, ve Velkém Mederu se setkáte s geotermálními vodami, které mají pozitivní dopad na pohybové ústrojí člověka. Ať už vás tedy trápí bolest zad nebo bolest kloubů či jste po úrazu, dostane se vám zde úlevy, po které tak dlouhou toužíte. Jak již bylo zmíněno, kromě geotermální vody jsou velkým lákadlem zdejší bazény a atrakce. Využívat můžete plavecké bazény, děti se mohou vyřádit v dětském venkovním bazénku, kde je množství hracích elementů (oblíbené je zejména vodní dělo).

Zůstaňte zde déle

Ubytování v této krásné oblasti Velkého Mederu najdete snadno. Nabídka je opravdu široká a pestrá. Naším favoritem je Hotel Orchidea, který je opravdu nadstandardně vybavený. Pokud si ale s ubytováním nevíte rady, pomůže vám cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava, s. r. o.

Publikováno: 05. 03. 2019

Kategorie: Evropa

Autor: Barbora Malíková